0

Hizmetlerimiz
ChipTuning ( Araç Yazılımı )
2023-07-11 23:28:11 RevvTuned

Chip Tuning Nedir?

Teknolojinin her geçen gün geliştiği ülkemiz ve dünya düzeninde, araçlarımızda tamamı ile mini bilgisayar olarak adlandıralan kodlama ve hareket cihazları (beyin) ile çalışmaya başlamıştır.

Modern araçlarımızda bu küçük bilgisayarlar motor yönetimi için ciddi görevler yapmakta,elektronik olarak ise tüm aracınızı kontrol altında tutmaktadır.Bu bilgisayarlar (ECU) motora özel kablolar ve özel soketlerle 

bağlanmaktadır.

ECU (Beyin) bağlı olduğu sensörlerden aldığı analog ve digital sinyaller yardımı ile motora vereceği emirleri belirler. Bu değişiklikler enjeksiyon, ateşleme, emisyon kontrolü, turbo gibi bilgilerden oluşur.

Fabrikasyon olarak çalışan araçlarda genel olarak %35 lere ulaşan (araca göre değişiklik gösterir) performans kısıklığı söz konusudur.

RevvTuned burada devreye girer ve tüketicilerin istekleri doğrultusunda aracın durumuna bağlı araca özel işlem yapmak için hareket eder. 

RevvTuned’in bu durumda aracınızın beyni üzerindeki haritalarda yapacağı 

değişimler ile aracınız HP (beygir) ve Tork artışı kazanır, bu sayede ağırlık (aracınız ve yükünün ağırlığı) aracınızı zorlamaz ve dolayısı ile yakıt tasarrufu da sağlamış olursunuz.

Unutulmamalıdır ki aracınız ne kadar güçlü ise motor o kadar rahat çalışacak ve zorlanmayacak, yakıt tasarrufuda o kadar fazla olacaktır.

RevvTuned ChipTuning güvencesiyle işlemlerinizi bayilerimizde yaptırabilir, en kaliteli ve net sonuçlara ulaşabilirsiniz

 


Stage 1 ChipTuning Nedir ?

Stage 1 aracınızın motor yönetim sistemine yapılacak olan, enjeksiyon, ateşleme gibi parametlerin değiştirileceği özel bir programlamayı içermektedir. Bütün parametreler aracınıza özel hazırlanır ve bu aşamada bütün ayarlar üretici standartlarına uygun ve güvenli bir seviyededir. Stage 1 %100 güven telkin eden, kısacası endişe olmadan daha fazla sürüş keyfi demektir.

 

Stage 2 ChipTuning Nedir?

Stage1 uygulamamızdan daha fazlasını isteyenler için, motorun çevresindeki bir dizi parçaları iyileştirerek oluşturulan Stage 2 isimli bir opsiyondur. Öncelikli olarak bu parçalar hava filtresi ve egzoz dur. Bir çok hava filtre sistemleri, motorun emiş gürültüsünü azaltmak için kısıtlanmış durumdadırlar. Spor bir filtre yada özel emiş sistemi takarak motora daha fazla hava girişine yardımcı olur ve güzel bir güç artışı alırız. Aynı durum egzoz sitemi içinde geçerlidir. Stage 2 uygulamamızda yine üretici güvenlik standartlarını koruruz fakat bazı durumlarda extra bir kaç güçlendirilmiş parçaya (örneğin debriyaj sistemi, dumpvalve v.s.) ihtiyacımız olabilir. Her aşamada önerilen parçalar mutlaka değiştirilmelidir.

stage1 stage1 chiptuningstage2stage2 chiptuningstage3stage3 chiptuningaraç yazılımıaraç güçlendirme yakıt tassarufuyakıt tüketimiperformans artımı alanya chiptuning

Paylaş